PostHeaderIcon FRENCH MANİKÜR NASIL YAPILIR?

evde manikur makale.gif FRENCH MANİKÜR NASIL YAPILIR?

Ben pek oje sürmem. Aslında hiç sürmem de desem doğru olur. Ama bazen özel bir gecede veya bir iş yemeği yada toplantısında ellerimin daha bakımlı gözükmesini istiyorsam sadece French yaptırırım. Çünkü renkli oje sürmeyi daha genç kızlığımda bıraktım diye bilirim.
Renkli oje sürdüyseniz zaten kıyafetinize tamamen uyumlu olması lazım bir, ikincisi ojede en küçük bir çokma olmaması lazım. Hemen silinip tekrarlanması lazım aksi halde tüm havanız söner.Basit bir görüntü sergilersiniz.Bu yüzden tek tercihim French. Oda fazla uzun olmayan küt tırnakta. Çok Uzun tırnağa hele hiç katlanamıyorum. …

french FRENCH MANİKÜR NASIL YAPILIR?

Gelelim yapılışına…
Manikür elleri son derece bakımlı gösteren bir manikür ve oje uygulama stilidir.
Tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin.
Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın.
Tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat beyaz mat oje sürün. Bu işlemin kolayca yapılması için kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz.
Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.
Uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tümüne pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün.
Kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin.

Bakalım uzmanımız neler demiş...

6 Yorum “FRENCH MANİKÜR NASIL YAPILIR?”

 • deniz cansu says:

  ABLACIĞIM BENCE RABBİMİN VERMİŞ OLDUĞU TIRNAĞIN DOĞAL HALİ DAHA GÜZEL.
  RABBİMİZİN YARATTIĞI HER ŞEY MÜKEMMEL ZATEN DEĞİL Mİ?

 • yumaksepeti says:

  Haklısın canımcım. Bence içini fırçalayıp , tırnaklarını kesip, ellerini mis gibi sabunladığında da harika gözüküyorsun. İşlerin bitince birde nemlendirici krem sürersin süper. Ben oldum olası renkli ojeyi çok yapma buluyorum. (Zaten namaza başladığımdan beri hiç aklıma gelmiyor). Ama otellerde verilen kokteyl gibi davetlere katılmışsam, sadece bir geceliğine ve ya çok özenirsem(hanımların bazı dönemlerinde) French yaptırırım o kadar.O da doğala en yakın ve güzel olanı bence….

 • deniz cansu says:

  EVET ABLACIĞIM İNSAN NAMAZA BAŞLAYINCA UNUTUYOR BAZI ŞEYLERİ. GERÇİ ÖNCEDE OJE SÜRMÜYORDUMDA. SENİN DEDİĞİN GİBİ  ÇOK NADİR ÖZENİRSEM SÜRÜYORDUM ŞİMDİ HİÇ SÜRMÜYORUM.SENDE EN İYİSİNİ YAPIYORSUN BENCE.

 • medine says:

  kesinlikle yanlış anlamayın ama bazı hocalara göre oje olunca abdest geçiyomuş ,,, bazı hocalara görede abdest geçersizmiş benim arştırmalarıma göre abdest geçersiz evet  bayanlar olarak her ne kadar içimizde gitse bu bi gerçek ( tülin ablam çokk haklısın bence )

 • Yumak Sepeti says:

  Öyle kardeşlerim. Bazıları bana da dedi;Gusul abdesti alındıktan sonra , namaz abdestin bozulmadan oje sürersen , bir daha üzerine namaz abdesti alabilirmişsin. Ne bileyim altına su geçmeyince ,içime sinmez benim. Zaten çok heveslisi de değilim ya ,güzelce temizlerim hemen. K.İ.Bakın.,rabbime emanet..

 • deniz cansu says:

  BENCEDE TÜLİN ABLACIĞIM EN İYİSİ İŞİ GARANTİYE ALMAK. BENİM DE İÇİM RAHAT ETMEZ ÖYLE.

Yorum Yaz

Arşivler
Giriş